UYSAL, YENİDEN DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI SEÇİLDİ
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Demokrat Parti´nin 13.Olağan Büyük Kongresi ve Aday Tanıtım Toplantısında; “Memlekete umut olan Kırat, koşuyor yine…” mesajını paylaştı.
Tarih: 4.3.2019 04:12:07

Kongreye Anavatan Partisi´nin son Genel Başkanı Salih Uzun, eski bakan ve milletvekilleri, yerel seçimlerde Demokrat Parti´nin yurt genelindeki tüm adayları, delegeler ve partililer katıldı. Tek adayla girilen kongrede Genel Başkan Uysal, 618 geçerli oy alarak yeniden genel başkan seçildi.

Demokrat Parti´nin yerel seçimlerde aday gösterdiği adaylar sahneye çağrılıp, tek tek partililere tanıtıldı. Kongreye, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, DP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayfer Yılmaz ve DP Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Kocadon da katıldı.

 “Ülkemizi içinde bulunduğumuz 21. asırda hem bulunduğu coğrafyada hem de manevi coğrafyasında yeniden mazlumların gözyaşını silecek, kendi insanını doğduğu topraklarda huzur ve refah içinde yaşatacak seviyeye getirmek boynumuzun borcudur” diyen Gültekin Uysal, konuşması sırasında önemli mesajlar verdi.

Memlekete Umut Olan Kırat, Koşuyor Yine

Uysal ; “Dile kolay, tarihte büyük bir detay Demokrat Parti. Hani denir ya “hayra anahtar olmak” diye, hem hayra anahtar olan, hem de dara düşülen vakitte derman olan bu hareket, millete soluk olan, memlekete umut olan Kırat koşuyor yine…Dört ayağında, yelesinde, duruşunda, kılavuzumuz olan her değerin anlamı saklı.” yorumunu yaptı.

Sağ olsun iktidar bizlere 4. Hürriyeti anımsattı

Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal´ın, 1989´da yaptığı konuşmada bahsettiği; ifade hürriyeti, inanç hürriyeti, teşebbüs hürriyetine bugün iktidar sayesinde 4. Hürriyetin de yani korkusuzca yaşama hürriyetinin de eklendiğini söyleyen Uysal; “Fikrini beyan etti diye kovulmaması, hakim olanlar gibi inanmasa dahi liyakatiyle işe alınması, teşebbüs ederken eşit imkanlardan yararlanmasıydı, bu hürriyet. Bu gerekliliklerin tam zıddının yaşandığı, kişilerin tercihleri nedeniyle, tercih etmedikleri nedeniyle baskı ve dayatmaya maruz kaldığı bugün, bizim için elzem bir kavram korkusuzca yaşama hürriyetidir.”, “Kırat´ın dört ayağıdır 4 hürriyet. Kıratın iki gözüdür demokrasi ve adalet. Demokrat Parti´nin vaat ettiği, kıratın yelesi kadar gür bir zenginliktir. Durmaksızın bir koşudur, hep daha ileriye, hep daha güzele… Kırat Milletimizin aslıdır, milletimizin hasletleri Kırat´ta saklıdır.” vurgusunu yaptı.

Biz zalime baş eğmeyen, eğmemek için ilmeği boynuna kendi geçiren, milleti için canından geçenlerin murisleriyiz; bunu bilesiniz!

Bu zincirlerin milleti artık acıttığını, üretimi yok edip sosyal yardım zincirlerine bağlanan milletin; işsizlik, aşsızlık, çaresizlik, yarını görememezlik yüzünden umutsuz olduğunu kaydeden Uysal; “Ya demokrasiyi tesis edecek, adaleti teraziye getirecek ya da bugün olmasa dahi yarın sandıkta sizleri getirenlerin reyleri ile gideceksiniz.” dedi.

Şimdi gidip Ortadoğu´dan ülkemize bakınca neyi kıskanacağız?

Bugün değil ama Atatürk döneminde Müslüman ülkelerce kıskanılan bir ülke olduğumuzu hatırlatan Uysal şunları söyledi:

“Hani dillerine pelesenk bir ‘kıskanma´ meselesi var ya; evet, bizi kıskanan ülkeler vardı. Ortadoğu´nun okumuş, aydın, adalete ve demokrasiye taraf kesimleri kurucu liderimiz Büyük Atatürk´ün kabiliyeti ile Müslüman bir ülkenin cumhuriyetle yönetilebildiğini, laikliği, çağdaşlaşma atılımlarını kıskandılar. Şimdi geldiğimiz yere bakın. Ülkemiz Orta Doğu´ya özgü bir ‘tek adam rejimi´ ile yönetiliyor. Laiklik ilkesi tarihteki en derin yarayı aldı.

‘Devleti ele geçireceğiz´ diyerek devlete ortak ettiğiniz, örgütlenmesine imkan ve zemin hazırladığınız hain terör örgütü FETÖ´nün 15 Temmuz Darbesi sonrası Türkiye´yi mi? Tarikatlara ve cemaatlere terk edilen idareyi mi, batışın habercisi verileri mi, baskıyı mı?

Hani ‘bizi kıskanıyor´ dedikleri Almanya var ya; işte Almanya geçtiğimiz yıl, 2018´de 58 milyar avro bütçe fazlası verdi. Biz ise “ekonomi derslerine giren bakan beyin izahatına göre bu yıl 80.6 milyar bütçe açığı bekliyoruz. Bunun elbette ki birçok nedeni var lakin bizce temel nedeni ‘tek adam´ olma hırsından başka bir nedeni olmayan 2017 Referandumu´nun ülkede sebep olduklarıdır.

Ak Parti iktidarı kendini düşünürken yarını planlıyor, lakin iş memleket meselesi ise derdi günü kurtarmak. Bugün yaşadığımız tüm sorunlarsa bu anlayışın sonucu.”

Bu hareket 73 yıldır “adalet” diyor. Bizler adalet için mücadele ediyoruz.

“Kırat 27 Mayıs´ta eğmedi başını, 12 Eylül´de eğmedi başını, 28 Şubat´ta eğmedi başını… Üç günlük zindan mazilerinden asırlık mağduriyet hikayesi çıkaran sözde demokratlara inat miting meydanlarında değil, darağacının altında kefen giydik. Ezcümle bu beylerin ağababalarına karşı durduk, bozmadık duruşumuzu. 73 yıldır muadillerinizle mücadele ettik, millet dedik.” yorumunu yapan Uysal, bu anlayışla belediyeleri siyasetlerinin finansmanına araç edenlere, rant kaygısı ile kentleri betona gömenlere, yandaşa kâr, muhalif gördüğüne kendinden olmayana zarar olan yönetim anlayışına dur diyerek adil yönetimi sağlayacaklarını belirtti.

“Mahkûm değilsin Türkiyem” dedik, “herkes için hizmet” dedik.

Uysal konuşmasının sonunda, “Demokrat Parti´nin yerel yönetimler anlayışının olmazsa olmaz temel ilkeleri; açıklık, verimlilik ve katılımcılıktır. Adaylarımızda kıstasımız; ehliyet ve kamu malının, beyt-ül malın emanet edilebilirliğidir. Yerel seçimlerde bizlere büyük vazife düşmektedir. İktidarın yapmadıklarını yapmak zorundayız, millete hizmeti yetiştirmek zorundayız. Kılavuzumuz adalet, demokrasi ve hürriyettir. Mahkûm değilsin Türkiye, herkes için hizmet demek zorundayız.

Buradan milletime sesleniyorum, partimizin adayları hoş gelecekler, sefa, refah getirecekler, huzur getirecekler, adaleti tesis edecekler.” mesajlarını iletti.

Haber: Betül Sayın / Angara Gazetesi

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YANDAŞ TV´LERİN UTANÇ TABLOSU
YANDAŞ TV´LERİN UTANÇ TABLOSU
Muhalefet partilerine beşte bir oranında yer veriliyor, aynı süreler içinde de aleyhte yayınlar yapılıyor. Araştırmayı yaptıran RTÜK üyesi ismet Demirdöğen bu uygulamayı sert dille eleştirdi.
KILIÇDAROĞLU İÇİN İDAM ÇAĞRISI YAPAN, AKİT TV ANKARA HABER MÜDÜRÜNE SORUŞTURMA
KILIÇDAROĞLU İÇİN İDAM ÇAĞRISI YAPAN, AKİT TV ANKARA HABER MÜDÜRÜNE SORUŞTURMA
“Türk kamuoyu Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin idam edilmesini bekliyor” diyen Akit TV Ankara Haber Müdürü Mehmet Özmen hakkında tehdit suçundan soruşturma başlatıldı.
MANSUR YAVAŞ´IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA
MANSUR YAVAŞ´IN AVUKATINDAN AÇIKLAMA
KAMUOYUNA DUYURU
Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
FETÖ´nün 2010´daki komiserlik sınavı sorularını çalmasına ilişkin düzenlenen operasyonda AKP Sözcüsü Ömer Çelik´in dayısının oğlu komiser Ömer Öztopal ve eşi de gözaltına alındı. Kaynak Yeniçağ: Ömer Çelik´in kuzenine FETÖ gözaltısı!
ERDOĞAN´IN MİTİNGİNDE YOKLAMA DAYATMASI
ERDOĞAN´IN MİTİNGİNDE YOKLAMA DAYATMASI
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ın Ankara Gölbaşı´ndaki seçim mitingi için Ankara Büyükşehir Belediyesi, personelini ve araçlarını seferber etti. Personelin mitinge katılımını zorunlu tutmak için listelere imza attırıldı.
MANSUR YAVAŞ DAVASINDA YENİ GELİŞME: AVUKAT ÇEKİLDİ!
MANSUR YAVAŞ DAVASINDA YENİ GELİŞME: AVUKAT ÇEKİLDİ!
Millet İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş hakkında hazırlanan iddianamede, davacı Necmettin Kesgin´in avukatı Levent Ekmen davadan çekildi.
Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Hakkında hazırlanan iddianameye ilişkin “Cumhuriyet tarihinin en çirkin kumpası” diyen Mansur Yavaş, iddiaları ortaya atan kişinin, “Yüzde 80 şizofren olduğunu, belgede sahtecilikten hapis cezası aldığını ve çocuk istismarından yargılandığını” söyledi. Kaynak Yeniçağ: Mansur Yavaş´tan o iddialara çok sert cevap
Faize karşıyız diyenler 15 yılda toplam 157 milyar dolar dış borç faizi ödedi
Faize karşıyız diyenler 15 yılda toplam 157 milyar dolar dış borç faizi ödedi
Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, yaptığı yazılı açıklamada ekonomi hakkında değerlendirmelerde bulundu.
YSK´DAN FLAŞ OY PUSULASI KARARI!
YSK´DAN FLAŞ OY PUSULASI KARARI!
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, “Suistimaller Yapılabilmesi İçin Elverişli Zemin Oluşturacak”
AKŞENER; “ERDOĞAN MİLLETİN YARISINA HAKARET EDİYOR”
AKŞENER; “ERDOĞAN MİLLETİN YARISINA HAKARET EDİYOR”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan´ın, Cumhur İttifakı-Zillet ittifakı karşılaştırmalı tweet´ine “Türk devlet geleneğinden biliriz ki; Cumhurbaşkanı milletine hakaret etmez. Bu ayıptır, yanlıştır" diyerek tepki gösterdi
YAVAŞ “SANKİ YASALARA UYMAK SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”
YAVAŞ “SANKİ YASALARA UYMAK SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”
Millet İttifakı adına CHP tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na aday gösterilen Mansur Yavaş, tanıtım afişlerinde parti amblemi kullanmadığına dair eleştirilere "Parti amblemini kullanabilmemiz için seçime 30 gün kalması gerekiyor. Yasa gereği parti amblemini kullanmamamızdan anlam çıkarılmasını da anlayamıyorum" dedi.
ÖZHASEKİ; “ADAM DEĞİL ONLAR”
ÖZHASEKİ; “ADAM DEĞİL ONLAR”
Bala ilçesinde seçim mitingine katılan Cumhur İttifakı Adayı Mehmet Özhaseki, Bir yerel gazetecinin, Ankara Büyükşehir Belediyesi´nin hazırladığı 2023-2038 mastır planında Bala nüfusunun 7 bin 502 olarak öngörüldüğünü hatırlatması üzerine “Hangi mastır plan, kim ne yazmış, 33 bin nüfuslu yerde gelip de ´7 bin nüfuslu´ diyerek komik, komik şeyler de yapmasınlar lütfen. Kim yapıyorsa onu, o hiç umurumuzda değil, adam değil onlar" dedi.
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİNDE SON 2 AY İÇİNDE, 1 MİLYON METREKARE DAHA İMARA AÇILDI
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ ARAZİSİNDE SON 2 AY İÇİNDE, 1 MİLYON METREKARE DAHA İMARA AÇILDI
Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “AOÇ kanunsuzca talan ediliyor. Plan değişikliklerini yargıya taşıyoruz. AOÇ alanları özgürleşene kadar mücadele edeceğiz” dedi.
ÖZHASEKİ: “ÇAY DAĞITIRIM´ DİYORSANIZ, ALLAH YARDIM ETSİN BU ŞEHRE”
ÖZHASEKİ: “ÇAY DAĞITIRIM´ DİYORSANIZ, ALLAH YARDIM ETSİN BU ŞEHRE”
AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, "Süt veririm, sabah da çay dağıtırım, paraları da şöyle düşürürüm, burayı da böyle keserim´ diyorsanız, Allah yardım etsin bu şehre. Bu sadece popülizm, halkı kandırmak olur" dedi.
ŞENTOP “BAHÇELİ´NİN BEKA SORUNU VAR"
ŞENTOP “BAHÇELİ´NİN BEKA SORUNU VAR"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli´nin "Destekleyeceğiz" diyerek seçilmesini sağladığı AKP´nin Yeni Meclis Başkanı Mustafa Şentop´un, Bahçeli ve MHP için yaptığı sert eleştiriler tekrar gündeme geldi.
ÖZHASEKİ: "TERÖR SİLAHLA ÇÖZÜLMEZ, PKK´LILAR GERİLLADIR"
ÖZHASEKİ: "TERÖR SİLAHLA ÇÖZÜLMEZ, PKK´LILAR GERİLLADIR"
Muhalefeti terörle işbirliği yapmakla suçlayan AKP ve MHP´nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki´nin PKK´lı teröristler için "gerilla" ifadesini kullandığı ve askeri operasyonları eleştirdiği görüntüler ortaya çıktı.
CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI´NA GİTMEYİ KABUL ETMEYEN AKADEMİSYEN İÇİN ODTÜ REKTÖRLÜĞÜ BAKIN NE YAPTI
CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI´NA GİTMEYİ KABUL ETMEYEN AKADEMİSYEN İÇİN ODTÜ REKTÖRLÜĞÜ BAKIN NE YAPTI
ODTÜ Rektörlüğü, TÜBİTAK Teşvik Ödülü´ne aday gösterilen akademisyen Mehmet Somel´den ödülü kazanırsa Cumhurbaşkanlığı Sarayı´na gideceğinin teminatını vermesini istedi. Pazarlığı reddeden Somel´in dosyası ODTÜ Rektörü Verşan Kök tarafından imzalanmadı.
MANSUR YAVAŞ, POLLMARK´IN SON ANKETİNE GÖRE ANKARA´DA 10 PUAN ÖNDE
MANSUR YAVAŞ, POLLMARK´IN SON ANKETİNE GÖRE ANKARA´DA 10 PUAN ÖNDE
31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala araştırma şirketleri anketlerini açıklamaya devam ediyor.
TÜRKİYE´DE İŞSİZLİK MAAŞI ALANLARIN SAYISI 6 AYDA YÜZDE 53 ARTTI, 654 BİN KİŞİYE ULAŞTI
TÜRKİYE´DE İŞSİZLİK MAAŞI ALANLARIN SAYISI 6 AYDA YÜZDE 53 ARTTI, 654 BİN KİŞİYE ULAŞTI
İŞKUR verilerine göre Ocak 2019´da 653 bin 925 kişi kamuoyunda işsizlik maaşı olarak bilinen işsizlik ödeneğinden yararlandı. Bu sayı Aralık 2018´de 577 bin 54 kişi idi. Bir aydaki artış yüzde 13´e karşılık geliyor.
AKŞENER, BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ TANITIM TOPLANTISINDA SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI
AKŞENER, BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ TANITIM TOPLANTISINDA SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlere dair seçim beyannamesini açıklarken, ülke gündemine dair yaptığı konuşmasında; “…Türk Milleti beka meselesini Sakarya´da Dumlupınar´da çözdü. Bunların beka dedikleri koltuklarının bekasıdır.” dedi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Gülen nar, bağı bahceyi de güldürür;

-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
deneme deneme

deneme 4
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ