Anahtar Kelimeler: Yardımcı kitaplar Fethi Başkan’

Türk kadınına örnek olan Satı Kadın anıldı

Hükümet-Belediyeler İşbirliği ve Mahalli İdareler Konuşuldu

YOKUŞ’TAN UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE BAŞKANLIĞI KURULMALI

Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

Ağıralioğlu: "İktidar imkânları ile zenginleşenler "

AĞIRALİOĞLU; PEMBE TABLOLARA İTİBAR ETMİYORUZ.

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

  • Cuma 8 ° / 1 ° Bulutlu
  • Cumartesi 6 ° / 2 ° Karlı - Yağmurlu
  • Pazar 7 ° / -1 ° Parçalı bulutlu

Ankara

13.12.2019

  • İMSAK 06:24
  • GÜNEŞ 07:54
  • ÖĞLE 12:47
  • İKİNDİ 15:10
  • AKŞAM 17:31
  • YATSI 18:56

Yardımcı kitaplar Fethi Başkan’dan

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilçe genelinde eğitim hizmeti veren Yenimahalle Destek Eğitim Merkezleri’nde öğrenim gören gençlere sınava hazırlık kitapları dağıttı.

Yenimahalle’de 9-10-11-12 sınıflarda eğitim gören ve Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan gençlerin, sınavda başarılı olması amacıyla kurulan Destek Eğitim Merkezleri’nde, PEGEM Akademi tarafından hazırlanan, 8 ayrı branşta 2019-2020 eğitim dönemi hazırlık kitapları dağıtıldı.

Ragıp Tüzün ve Karşıyaka Destek Eğitim Merkezilerinde gerçekleştirilen kitap dağıtımı etkinliğine Başkan Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ve Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu katıldı.

“Yarının büyükleri Yenimahalle’den çıksın istiyoruz”

Yeni eğitim döneminde Yenimahalleli öğrencilerin girecekleri sınavlardan başarı ile çıkacağına inancının tam olduğunu ifade ederek hazırlık kitaplarını öğrencilere tek tek teslim eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Yeni eğitim dönemi başladı. Yenimahalle Belediyesi olarak çocuklarımızın donanımlı bireyler olarak yetişmesi amacıyla kurmuş olduğumuz destek eğitim merkezlerine büyük önem veriyoruz. Türkiye’de dershanelerin kapanması itibariyle bu merkezleri ilk açan belediyeyiz. Yenimahalle’nin çocukları daha güzel branşları kazansın, yarının diplomatları, ekonomistleri, doktorları, mimarları, mühendisleri, eğitimcileri ve iş adamları Yenimahalle’den çıksın istiyoruz” dedi.

Yaşar “Yenimahalle’nin gençlerine inancım tam”

Gençlere yeni dönem öncesi moral vererek sınıfları ziyaret eden Yaşar “ İlçemizde gençlerin nitelikli bir eğitim almasını hedefleyerek açtığımız destek eğitim merkezlerine vatandaşımız yoğun ilgi gösteriyor. Yakın zamanda bu merkezlerin sayısını arttıracağız. Alanında uzman öğretmenler tarafından eğitim alıyorsunuz. Benim sizden isteğim, öğretmenlerinizi tüm dikkatinizi vererek dinlemeniz, onların dediklerini harfiyen yerine getirmeniz ve üniversite sınavından da başarılı bir not alarak hem ailenizi hem de kendinizi sevindirmediniz. Bu nedenle okula ve sınavlara yardımcı kitapları sizlere dağıtıyoruz. Yeni eğitim döneminde başarılı olacağınıza inanıyorum. Yeter ki hocalarınızı dinleyin ve ciddiyetle çalışmaya devam edin” şeklinde konuştu.