Anahtar Kelimeler: Yardımcı kitaplar Fethi Başkan’

ERTAŞ BU ÜLKENİN TAPUSUDUR

Ankara Kulübü, CİZİRVE' ye Renk Kattı

Başkentin yeşil cenneti yenileniyor

Turgut Özal Kültür Merkezi’ne görkemli açılış

İYİ Parti'nin Olağan Kurultay süreci şubatta

ŞEKER FABRİKASIYDI HAVUZLU VİLLA OLDU.

Başkanlık Divanı belli oldu

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

CHP'de kongre takvimi belli oldu

Altındağ’da Görev Degişimi

BEYAZIT; KİM BUNLAR?

Saadet'ten AKP'ye: "Çok uzağa gitmeyin, aynaya bakın"

BEYAZIT; KİM BUNLAR?

Kılıçdaroğlu: Demokrasi destanı yazdık

ÇIRAY; “YSK ARTIK GAYRİMEŞRUDUR”

  • Perşembe 19 °C / 10 °C Güneşli
  • Cuma 18 °C / 10 °C Güneşli
  • Cumartesi 17 °C / 10 °C Güneşli

Ankara

17.10.2019

  • İMSAK 05:30
  • GÜNEŞ 06:53
  • ÖĞLE 12:39
  • İKİNDİ 15:43
  • AKŞAM 18:15
  • YATSI 19:33

Yardımcı kitaplar Fethi Başkan’dan

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ilçe genelinde eğitim hizmeti veren Yenimahalle Destek Eğitim Merkezleri’nde öğrenim gören gençlere sınava hazırlık kitapları dağıttı.

Yenimahalle’de 9-10-11-12 sınıflarda eğitim gören ve Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan gençlerin, sınavda başarılı olması amacıyla kurulan Destek Eğitim Merkezleri’nde, PEGEM Akademi tarafından hazırlanan, 8 ayrı branşta 2019-2020 eğitim dönemi hazırlık kitapları dağıtıldı.

Ragıp Tüzün ve Karşıyaka Destek Eğitim Merkezilerinde gerçekleştirilen kitap dağıtımı etkinliğine Başkan Yaşar’ın yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ve Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu katıldı.

“Yarının büyükleri Yenimahalle’den çıksın istiyoruz”

Yeni eğitim döneminde Yenimahalleli öğrencilerin girecekleri sınavlardan başarı ile çıkacağına inancının tam olduğunu ifade ederek hazırlık kitaplarını öğrencilere tek tek teslim eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “ Yeni eğitim dönemi başladı. Yenimahalle Belediyesi olarak çocuklarımızın donanımlı bireyler olarak yetişmesi amacıyla kurmuş olduğumuz destek eğitim merkezlerine büyük önem veriyoruz. Türkiye’de dershanelerin kapanması itibariyle bu merkezleri ilk açan belediyeyiz. Yenimahalle’nin çocukları daha güzel branşları kazansın, yarının diplomatları, ekonomistleri, doktorları, mimarları, mühendisleri, eğitimcileri ve iş adamları Yenimahalle’den çıksın istiyoruz” dedi.

Yaşar “Yenimahalle’nin gençlerine inancım tam”

Gençlere yeni dönem öncesi moral vererek sınıfları ziyaret eden Yaşar “ İlçemizde gençlerin nitelikli bir eğitim almasını hedefleyerek açtığımız destek eğitim merkezlerine vatandaşımız yoğun ilgi gösteriyor. Yakın zamanda bu merkezlerin sayısını arttıracağız. Alanında uzman öğretmenler tarafından eğitim alıyorsunuz. Benim sizden isteğim, öğretmenlerinizi tüm dikkatinizi vererek dinlemeniz, onların dediklerini harfiyen yerine getirmeniz ve üniversite sınavından da başarılı bir not alarak hem ailenizi hem de kendinizi sevindirmediniz. Bu nedenle okula ve sınavlara yardımcı kitapları sizlere dağıtıyoruz. Yeni eğitim döneminde başarılı olacağınıza inanıyorum. Yeter ki hocalarınızı dinleyin ve ciddiyetle çalışmaya devam edin” şeklinde konuştu.