YAŞAR, 2019-2024 PROJELERİNİ AÇIKLADI
Başkan Yaşar, “Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle´yi 100´üncü yıla hazırlıyoruz”
Tarih: 18.2.2019 13:08:44

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi´nin Yenimahalle için üçüncü kez aday gösterdiği Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 10 yılda gerçekleştirdiği hizmetleri ve 2019-2024 döneminde ilçeye kazandıracağı projeleri kamuoyu ile paylaştı. Yaşar, “Ben kavgaya değil, barışa ve sevgiye adayım, bugüne kadar Mevlana gibi Hacı Bektaş-ı Veli gibi, Yunus Emre gibi insanı sevdim, sevmeye devam edeceğim. Yenimahalle Cumhuriyetin ilçesidir sonsuza kadar da öyle kalacaktır. Biz Yenimahalle´yi Cumhuriyetimizin 100´üncü yılına hazırlıyoruz” dedi.

57 yıllık kentime vefa borcumu ödüyorum

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi´nde düzenlenen toplantıya Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar ve ailesi ev sahipliği yaptı. TBMM Başkanvekili Levent Gök,CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Ankara Milletvekilleri, CHP Yenimahalle ve Çankaya ilçe başkanlarının da hazır bulunduğu toplantıya Yenimahalleliler yoğun ilgi gösterdi.  Yenimahalle´ye hiç kimseyi ötekileştirmeden, kucaklayıcı bir anlayışla hizmet ettiğini anlatan Başkan Yaşar, seçim şarkılarını ve 2019-2024 projelerini tüm detaylarıyla ilçe sakinlerine anlattı. Torunları ile birlikte “Kendini Kentine Adayan Adam” şarkısına ellerinde Türk Bayrakları ile eşlik eden Yaşar, “Bugüne kadar yaptıklarım yapacaklarım teminatıdır. Benim en güzel yıllarım Yenimahalle´de geçti. Ömrümün 57 yılının geçtiği kentime vefa borcumu ödüyorum” diye konuştu.

Yenimahalle´de hayat var

Yenimahalle´ye 10 yılda çok şey kazandırdıklarının altını çizen Yaşar“Bugüne kadar 650´ye yakın irili ufaklı projeye imza attık. Yeni dönemde yapacaklarımızla Yenimahalle daha güzel bir konuma gelecektir. Arkadaşlarımla birlikte gece gündüz bunun için çalışıyoruz. Bazı çevreler Yenimahalle yenilecek diyorlar. Yenimahalle 10 yılda zaten yenilendi. Yenilenmemiş olsaydı. Altındağ´dan, Mamak´tan, Keçiören´den insanlar buraya göç etmezdi. Göç alıyoruz çünkü Yenimahalle´de hayat var”

Cumhuriyet Akademisi gençler için geliyor

Eğitime harcanan paranın ülkenin geleceğine yapılan bir yatırım olarak gördüğünü ve bunun için 10 yıldır eğitimle ilgili birçok proje yaptıklarının altını çizen Yaşar, “Kardeşlerim maalesef her vatandaş çocuklarını kolejlere, vakıf okullarına gönderemiyor. Biz bunun için yeni dönemde Cumhuriyet Akademisi projesini hayata geçireceğiz. Tam bir eğitim kampüsü olacak tesiste gelecek nesillerin teminatı olan çocuklarımız tam donanımlı olarak yetiştireceğiz. Bu tesiste normal derslerin yanında, dijital eğitimler verilecek, robotik kodlama bile yapılacak” dedi.

Çağın hastalığına Yenimahalle eli

Yaşlısına sahip çıkmayan bir toplumdan gelişmişlik beklenemeyeceğini ifade eden Yaşar, ”Yenimahalle´ye kazandıracağımız Yenimahalle Alzheimer ile Mücadele Merkezi ile 65 yaş ve üzerindeki vatandaşların ve Alzheimer hastalarının sosyal yaşama katılmalarını sağlayarak, günlük yaşam faaliyetlerini keyifli geçirmelerini ve hastalığın ilerlemesini engelleyerek hasta yakınlarının kendilerine zaman ayırabilmelerine olanak sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Demetevler´in trafik sorununa çözüm

Demetevler bölgesinde yaşanan trafik sorununun çözümü için otopark yapacağını söyleyen Yaşar, “Demetevler mahallesine kazandıracağımız çok katlı otopark sayesinde bölgenin trafik sorununa çare olacağız. Demetevler Bölgesi´nde işi olan vatandaşımız ve ev sahipleri araçlarını güvenli bir şekilde bu parka koyabilecekler. Bu proje hem esnaf hem de ev sahipleri için büyük önem taşıyor” dedi.

Spor Akademisi sporcu fabrikası olacak

Yenimahalle Belediyesi´nin 10 yılda spor konusunda alt yapısını tamamladığını ve şimdi sporcular yetiştirme zamanı geldiğinin altını çizen Yaşar, “Kuracağımız akademi ile Yenimahalle´de birçok branşta sporcu yetiştireceğiz” dedi.

Yenimahalle Engelsiz Yaşam Merkezi

Yenimahalle Belediyesi olarak engelsiz bireylerin yaşamında var olan engellerin kaldırılması için 10 yıldır mücadele edildiğini söyleyen Yaşar” Engelli vatandaşlarımızın hayata katılmalarını istiyor, hiçbir kültürel ve sosyal etkinlikten eksik kalmaması için çalışıyoruz. Bunun için ilçemize bir Engelsiz Yaşam Merkezi kazandıracağız. Bu projede tüm engelli gruplarının hayatını kolaylaştırmak için çalışmalar yapacağız” dedi

İhtiyaç sahibine sıcak yemek

Ülkemizde her geçen gün ihtiyaç sahibi insanların sayısının çoğaldığını ifade eden Yaşar, “Sıcak Tebessüm Projesi ile bir aşevi kuracağız. Böylece belediyemiz bünyesinde yapılan sıcak yemekler ihtiyaç sahiplerine ulaşacak. Bir insanın bile evine aş olabilirsek ne mutlu bize” diye konuştu.

Gençlere özel projeler

Geleceği gençlerin ve çocukların inşa edeceğini ifade eden Yaşar, “Bu güne kadar çocuk ve gençler için birçok proje ürettik. Onların hayatlarını kolaylaştırmak için çok çalıştık. Yeni dönemde de gençlerimiz ve çocuklarımız için birçok projeye imza atacağız. 5 yeni etüd merkezi yapacağız. Batıkent bölgesine 24 saat açık nöbetçi kütüphane yapacağız. Bunun yanında çocukların ve gençlerin doğaya ve toprağa dokunabilmeleri için Doğada Eğitim ve Yaşam Merkezi, Ana Kucağı Eğitim Merkezi, oyun sokağı, Planetaryum ve Uzay Evi, e- dershane, e- spor, açık hava kütüphanelerini, 24 saat açık olacak Minik adımlar Misafirhane ve Bakımevi, 5 yeni kreş ve gündüz bakımevi projelerini hayata geçireceğiz. Böylece geleceğe umutla bakan nesiller Yenimahalle sınırları içerisinde yetişecek.”

Kadınları hayata dahil edeceğiz

Yaşar, ”Kadınlarımız bizim için önemli bir değerdir. Bunun için bir kadın kooperatifi kuracağız. Böylelikle kadınlarımızı ekonominin içine dahil edeceğiz. Kadınlarımız ürettikleri birçok ürünü bu kooperatif sayesinde pazarlayabilecek. Hem kendilerine hem de topluma katkı sağlayacak. Ayrıca bir de Organik Pazar kuracağız” dedi.

Yenimahalle´ye yeni meydan

Yenimahalle´nin Ankara´nın kültür ve sanat başkenti olduğunu ifade eden Yaşar, “Açtığımız kültür merkezleri, yaptığımız etkinliklerle bugüne kadar Yenimahalle Ankara´da parmakla gösterilen bir ilçe oldu. Yeni dönemde bu çıtayı daha fazla yükselteceğiz. Batıkent´e bir Cumhuriyet Meydanı ve konser alanı kazandıracağız. Bu alanda açık hava konserleri yapılacak. İnsanlar gönüllerince eğlenebilecek. Ayrıca tarihimizi yaşatmak için Atatürk ve Cumhuriyet Müzesi projesini yapıp Yenimahalle´ye kazandıracağız” diye konuştu.

Minik dostlara yeni yuva

Yenimahalle Belediyesi olarak sokak hayvanlarına sahip çıktıklarını belirten Yaşar, “Yenimahalle olarak hazırda 250 köpek kapasiteli bir barınağımız var. Yeni dönemde 750 hayvanlık bir barınak daha inşa edeceğiz. Burada sokak hayvanlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.

Sizin başınızı öne eğdirmedim

Salondakilerin alkışlarıyla konuşmasını tamamlayan Yaşar, “Bugüne kadar ne söz verdiysem tuttum. Banan güvenenlerin başını öne eğdirmedim. Bugünden sonrada bana güvenirseniz sizin hizmetkarınız olacağıma söz veriyorum” diye konuştu.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YAŞAR 2019 2024 PROJELERİNİ AÇIKLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ANKARA´NIN İKİNCİ ARENASI ÜNLÜ SANATÇI HALUK LEVENT´İN KONSERİYLE AÇILDI
ANKARA´NIN İKİNCİ ARENASI ÜNLÜ SANATÇI HALUK LEVENT´İN KONSERİYLE AÇILDI
Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi açıldı. Açılış töreninde konuşan Fethi yaşar; “31 Mart akşamı yeni bir yola çıkacağız. Bu yolun sonu mutluluk, bu yolun sonu Yenimahalle sevdası, bu yolun sonu hizmet” dedi.
YENİMAHALLE´DEN ÇİFTE AÇILIŞ
YENİMAHALLE´DEN ÇİFTE AÇILIŞ
Başkent´in ilk engelli kreşi "NEFES" ile Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi Yenimahalle´de açıldı
SELÇUK BALCI YENİMAHALLE´Yİ SALLADI
SELÇUK BALCI YENİMAHALLE´Yİ SALLADI
“Büyük Karadeniz Buluşması” Yenimahalle´de gerçekleşti. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar´ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Karadenizli ünlü bilim insanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı. Gecede Karadeniz Müziği´nin sevilen ismi Selçuk Balcı sahne alarak, birbirinden güzel Karadeniz Türkülerini seslendirdi.
YAŞAR, “İHTİYACIMIZ OLAN DAHA ÇOK ÜRETİM”
YAŞAR, “İHTİYACIMIZ OLAN DAHA ÇOK ÜRETİM”
Yenimahalle´de sanayi masaya yatırıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İvedik OSB´de sanayiciler ve iş insanlarıyla bir araya geldi.
7´nci Kültür Merkezi Kaletepe´ye
7´nci Kültür Merkezi Kaletepe´ye
Yenimahalle Belediyesi tarafından vatandaşın kültür ve sanat faaliyetlerine ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla her mahallede yapılması planlanan kültür merkezlerinden yedincisi Kaletepe Mahallesi´nde açıldı.
Yaşar, “Sizlerin çalışma şartlarını kolaylaştırmak görevimiz
Yaşar, “Sizlerin çalışma şartlarını kolaylaştırmak görevimiz
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe´de bulunan Sondurak Dolmuş Durakları´nı ziyaret etti. Dolmuşçularla sohbet eden Yaşar, onlarla görüş alışverişinde bulundu.
BAŞKAN YAŞAR: “GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”
BAŞKAN YAŞAR: “GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR”
Tokatlılar Yenimahalle´de buluştu. Tokat Niksar Şıhlar Köyü Derneği 20´inci Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri, Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğinde İlkadım Salonu´nda yapıldı. Geceye CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör ile birlikte katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Gün birlik olma günüdür” dedi.
YAŞAR; “ESNAF KAZANAMAZSA ÜLKE KAZANAMAZ”
YAŞAR; “ESNAF KAZANAMAZSA ÜLKE KAZANAMAZ”
Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, GİMAT bölgesinde bulunan Ankara Otobüs ve Kamyon Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti. Site içerisinde bulunan dükkanları tek tek dolaşarak, işçi ve dükkan sahipleriyle tokalaşan Yaşar “Esnaflıktan gelen bir kardeşiniz olarak 10 yıldır kendi yaşadığım sıkıntıları size yaşatmamak için esnaf dostu belediyecilik anlayışıyla hizmet ediyoruz” dedi.
BAŞKAN YAŞAR "YENİMAHALLE BARIŞIN KENTİDİR"
BAŞKAN YAŞAR "YENİMAHALLE BARIŞIN KENTİDİR"
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe sokaklarını adım adım gezerek esnafla sohbet etti. Şentepe´de bulunan AK Parti Seçim Bürosu´nu da ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
YAŞAR, BATIKENT MEYDAN SEÇİM İLETİŞİM BÜROSU´NU AÇTI
YAŞAR, BATIKENT MEYDAN SEÇİM İLETİŞİM BÜROSU´NU AÇTI
Fethi Yaşar, “Batıkentli analar pencere önünde beklemekten kurtuldu”
YAŞAR VE YAVAŞ, GERSAN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARIYLA BULUŞTU
YAŞAR VE YAVAŞ, GERSAN SANAYİ SİTESİ ESNAFLARIYLA BULUŞTU
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Millet İttifakı´nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ile birlikte Gersan Yapı Kooperatifi esnaflarıyla bir araya geldi.
YENİMAHALLELİLERDEN FETHİ YAŞAR´A DESTEK
YENİMAHALLELİLERDEN FETHİ YAŞAR´A DESTEK
Yenimahalle esnafından Samet Albayrak ve Yenimahalle esnafları Fethi Yaşar´a yaptığı hizmetlere teşekkür ve destek için kahvaltıda bir araya geldiler.
YAŞAR´A KURSİYERLERDEN COŞKULU KARŞILAMA
YAŞAR´A KURSİYERLERDEN COŞKULU KARŞILAMA
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar´dan Avcılar Mahallesi Kurs Merkezi kursiyerlerine sürpriz ziyaret. YENİMEK´in Avcılar´da bulunan kurs merkezine giden Yaşar, kursiyerler tarafından coşkuyla karşılandı.
Çorumlulardan Yaşar ve Yavaş´a tam destek
Çorumlulardan Yaşar ve Yavaş´a tam destek
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İyi Parti´nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mansur Yavaş ile birlikte Çorum Hitit Dernekleri Federasyonunun düzenlediği toplantıya katıldı.
33´üncü sağlık ocağı Barıştepe´de açıldı
33´üncü sağlık ocağı Barıştepe´de açıldı
Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 33´üncü sağlık ocağı olan Barıştepe Sağlık Ocağı açıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle´de ne söz verdiysek yerine getirdik. 2009 yılındaki Şentepe ile şimdiki Şentepe´nin arasındaki farkı siz görüyorsunuz” dedi.
“Hem üretiyoruz hem istihdam yaratıyoruz”
“Hem üretiyoruz hem istihdam yaratıyoruz”
Yenimahalle´de 10 yılda asfaltsız yol bırakmayan Yenimahalle Belediyesi, tüm alt yapı malzemelerini kendi tesislerinde üretiyor. Belediye bünyesinde kurulan tesislerde bordür, kilit taşı ve beton üretimi yapılıyor.
Yenimahalle´de tapu sevinci
Yenimahalle´de tapu sevinci
İlkyerleşim Mahallesi´nde bulunan Yeni Boyut Konutları sakinleri tapularına kavuştu.
Yaşar, basın mensupları ile buluştu
Yaşar, basın mensupları ile buluştu
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar,Medya ve İletişim Derneği (MEDYADER) üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi.Başkan Yaşar, yerel yazılı ve görsel medya kuruluşu temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada, “Sorunları, sıkıntıları en iyi o şehirde yaşayan bilir. O nedenle yerel basın çok önemlidir, şehre hâkimdir. Ben de 56 yıldır Yenimahalle´de yaşıyorum. Sıkıntılarını da çözümlerini de biliyorum” dedi.
Mağdur aileye yardım eli
Mağdur aileye yardım eli
Yenimahalle ilçesi Anadolu Mahallesi 497. Sokak´ta yer alan 42 numaralı apartmanın, bir ailenin kiracı olarak yaşadığı ikinci katındaki dairesinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Harabeye dönen ev için kolları sıvayan Yenimahalle Belediyesi, evde 3 çocuğu ile birlikte yaşayan Emel Ayağlar´a (34) yardım elini uzattı.
Oda başkanlarından  tam destek
Oda başkanlarından tam destek
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Kamyoncular Odası, Ankara Berberler Odası, Ankara Kahveciler Odası, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Haymana Esnaf Odası ile Ankara Umum Ayakkabıcılar ve Çantacılar Odası Başkanlarını makamında kabul etti.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
Kutup ayıları saatte 40 kilometre hızla koşabilir ve 1,8 metre yükseğe sıçrayabilirler. İnsan vücudunda bulunan damarların uzunluğu yaklaşık 100 bin kilometredir. Okyanuslarda bulunan tuz miktarı, tüm kıtaları 150 metre derinlikte kaplayacak kadar fazladır. Bir salyangoz 3-4 yıl boyunca uyuyabilir; bu süre içinde besine ihtiyaç duymaz.

İlginç Bilgiler 6
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ