Yaşar, “Yaptıklarımız var, yapacaklarımız var”

Yaşar, “Yaptıklarımız var, yapacaklarımız var”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Yenimahalle Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Yenimahalle Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol, Ankara Milletvekilleri Murat Emir, Tekin Bingöl, Yüksel Arslan, CHP İlçe Başkanları, Keçiören, Bala, Pursaklar, Ayaş, Altındağ ilçelerinin belediye başkan adaylarının da hazır bulunduğu açılışa vatandaşlar, Türk bayraklarıyla, pankartlarla ve ellerinde meşalelerle katıldı.

Bana oy veren kimsenin başını öne eğdirmedim

Seçim otobüsü üstünden vatandaşlara seslenen Yaşar, "2009 yılında verdiğiniz oylarla belediye başkanı oldum. O gün Yenimahalle Belediyesi önünde vatandaşlarımıza bir söz verdim. Artık Yenimahalle Belediyesi bir siyasi görüşün ya da partinin değil halkın belediyesi olacak dedim. Her yurttaşa eşit hizmet götüreceğim sözünü verdim. 3 dönemdir bu sözü yerine getiren ve bana oy veren kimsenin başını eğdirmeyen bir belediye başkanı olmanın gururunu yaşıyorum. Çayyolu bölgesini siyasi bir oyunla bizden ayırmalarına rağmen çocuklar, gençler ve kadınları ön planda tutarak durmaksızın çalıştık. Yenimahalle yaptığımız hizmetlerle devletin yetkili kurumlarının yaptığı anketlerde 180’inci sıralardan 5’inci sıraya yükseldi. Yaptıklarımız var, yapacaklarımız var. Bütün bu hizmetleri sizlerin parasını yine sizlere fayda sağlayan projelere yatırarak yaptık” dedi.

Yenimahalle benim aşkım, benim sevdam

Yenimahalle’ye kazandırılan hizmetlerden ve projelerden de bahseden Yaşar, “15 yılda ilçemize 300 yeni park yaptık ve 200 parkında revize işlemini gerçekleştirdik. Kültür ve sanata büyük önem verdik. 7 ayrı konferans salonu yaptık. Bu salonlarda STK’lar ve dernekler çok sayıda etkinliği düzenliyor ve tiyatro başta olmak birçok sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyoruz. Sömestr tatilinde 20 bin çocuğumuzu düzenlediğimiz tiyatro festivali ile salonlarımızda ağırladık. 21 farklı noktaya konumlandırdığımız YENİMEK merkezlerinde 101 branşta kadınlarımıza ve çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Dershaneler kapatıldı, etüt merkezi oldu. Maddi durumu yetersiz olan ailelerin çocukları eğitimden mahrum kalıyor. Taşın altına elimizi koyduk ve her yıl 5 bin çocuğumuza destek eğitim merkezlerimizde eğitim veriyoruz. Sınavlara bu merkezlerde hazırlanan çocuklarımız büyük bir başarı göstererek Türkiye’nin başarılı üniversitelerine girme şansını yakalıyor. Bunun yanında 12 kreş yaptık. Gerek kreşlerimizde gerekse destek eğitim merkezlerinde 1100 atanamayan öğretmene iş imkanı sunduk. Hastaneye gitmek için cebinde dolmuş parası olmayan yurttaşımız var. Vatandaş kendi mahallesinde sağlık hizmetine ulaşsın istedik ve 43 mahallemize sağlık merkezi yaptık. Yenimahalle benim aşkım, benim sevdam. Yenimahalle’de barışın ve sevginin devamı için kimseyi ayırt etmeden durmaksızın çalışmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Eğitime yatırımı sürdüreceğiz

Yeni açılışların da müjdesini veren Başkan Yaşar, “Çocuklarımız iyi yetişsin iyi eğitim alsın istiyoruz. Şubat’ın 17’sinde Batıkent’te Yenimahalle’nin en büyük ve en önemli yatırımlarından biri olan Cumhuriyet Akademisi’nin açılışını gerçekleştireceğiz. 17 farklı branşta master seviyesinde eğitimlerin verileceği akademide 750 kişilik konferans ve tiyatro salonu da bulunacak. Bunun yanında TEV işbirliği ile kız yurdunun temelini hep birlikte atacağız. Bu ülkenin aydınlık geleceği kaliteli ve çağdaş eğitimden geçiyor. Bu düşünceyle eğitime yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yavaş, “Biz yaptık oldu deme lüksümüz yok”

Vatandaşların yoğun ilgisi eşliğinde sözlerine başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise, “Yenimahalle sadece Ankara’da değil Türkiye çapında ön sıralara geçmiş bulunmaktadır. Fethi Başkan nasıl kör kuruşun hesabını veriyorsa hepimiz bunu yapmak durumundayız. Sizlerden alınan vergilerden belediyenin kaynaklarını harcıyoruz. Biz yaptık oldu deme lüksümüz yok. Şehri yönetirken muhtarlar, kent konseyi, STK’lar ile birlikte karar alıp uyguluyoruz. 4 binden fazla ihaleyi canlı yayınladık. Gerçek belediyecilik budur. Sizin paranızı harcarken çılgın projelere değil, halk ne istiyorsa neye ihtiyacı varsa oraya harcıyoruz. Mesela 2,5 milyarlık yatırımla Polatlı’ya su götürüyoruz. Yıllardır susuzluk çeken köylerimiz var. Yaptığımız projeyle 1 milyon insan susuz kalmayacak. Çamlıdere, Beypazarı ve Ayaş bölgesine de benzer proje hazırlığımız var. En az bizden önce hizmet edenler kadar kavşak, kaldırım ve asfalt yaptık. Ancak biz bunu yapılması gereken işler olarak gördüğümüz için reklam yapmıyoruz. Reklama para harcamıyoruz” dedi.

Nerde ne ihtiyaç varsa Hızır gibi ordayız

Yavaş,“Bunun yanında kırsal kalkınma ve sosyal yardımlarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Belediyecilik anlayışımız arasında dağlar kadar fark var. 5 yılda neler yaptığımızı mobil uygulamadan ve internet sitesinden isteyen görebilir. Bizi ne yaptınız diye eleştirenler bu uygulamalara girip aynısını örnek alıp tekrar edebilir. Vatandaşın huzuru için doğru belediyecilik yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Kentin ihtiyacı olmayan hiçbir projeye yatırım yapmayacağız. Nerde ne ihtiyaç varsa Hızır gibi ordayız. Belediye meclisinde çoğunluğu elde etmek adına tüm ilçe başkan adaylarımıza ve özellikle Fethi Başkanımıza rekor oyla desteğinizi bekliyorum. Sizin desteğinizle bütün belediyeleri kazanacağız ve belediyecilik nasıl yapılır bilmeyenlere öğreteceğiz” dedi.Ankara

13.07.2024

  • İMSAK 03:34
  • GÜNEŞ 05:24
  • ÖĞLE 12:59
  • İKİNDİ 16:56
  • AKŞAM 20:25
  • YATSI 22:07
  • Cumartesi 31.6 ° / 18.8 ° Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
  • Pazar 31 ° / 17.3 ° Güneşli
  • Pazartesi 31.1 ° / 14.7 ° Güneşli