• Salı 11 ° / -2 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 11 ° / -2 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 12 ° / -2 ° Parçalı bulutlu

“YDDF” Yozgatlıların Başkent’teki Çağdaş yüzü olacaktır

(YDDF) Genel Başkanı Mesut İBİŞ; “Hemşerilerimizin ihtiyaçlarını, sorunlarını tespit etmek ve çözüm bulmak kolektif bir iştir. Federasyon bizim için hiçbir ayrım gözetmeden hemşerilerimize hizmet etme aracıdır, amaç değildir dedi

Ankara’da 2011 yılında kurulan ve faaliyetlerini yürüten Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu (YDDF) Genel Başkanı Mesut İBİŞ; “Hemşerilerimizin ortak ihtiyaçlarını, sorunlarını tespit etmek ve çözüm bulmak kolektif bir iştir. Federasyon bizim için hiçbir ayrım gözetmeden hemşerilerimize hizmet etme aracıdır, amaç değildir” dedi.

          Kuruluş amaçlarının temelinde birlik ve beraberliği daha da güçlendirerek gelecek nesillere aktarmak, değerleri korumak ve yaşatmak yattığını belirten İbiş; “Diğer federasyonlar ve benzer oluşumlardan farklı olarak, hemşerilerimize daha yüksek kalitede hizmetler sunmaktır” dedi.

         “Tüm dünyayı ve ülkemizi saran Covid-19 salgınında hayat durma noktasına gelmiştir. Bizler de Yönetim Kurulu olarak dernek başkanlarımız aracılığı ile hemşerilerimize ulaşarak ihtiyaç oranında yanlarında olmaya çalıştık.”

“Evlerimizde kaldığımız süre içerisinde sosyal medya üzerinden canlı yayın düzenleyerek, değerli sanatçılarımızın destek ve güzel türküleriyle hemşerilerimizi buluşturup moral bulmalarını sağladık.”

“Çocuklarımızı da düşünerek resim, boyama ve video yarışması düzenleyerek onlarında mutlu olmalarını sağladık.”

“İşe ihtiyacı olan gençlerimize iş imkanı sağlamaya devam ediyoruz.”

“Y.D.D.F. Bültenimiz için çalışmalarımız, yeni üye dernek katılım çalışmalarımız, iş insanlarımızı bir araya getirecek çalışmalarımız devam etmektedir.”

“Covid-19 Salgını sebebi ile birçok sivil toplum kuruluşları gibi bizde projelerimizi ( 10.Yıl Kutlama, konser, festival, futbol, gezi, panel vb.) ertelemek durumunda kaldık.”

Bu sıkıntıların bitmesi durumunda çalışmalarımız kaldığı yerden devam edeceğini belirtti.

“Federasyonumuz daima köylümüzün ve hemşerilerimizin başkentteki çağdaş yüzü olacaktır” dedi.