Yenimahalle´den Dumlupınar´a büyük jest
Yenimahalle Belediyesi tarafından Başkomutanlık Meydan Muharebesi´nin yapıldığı, Kurtuluş Savaşı´nın kazanılmasında büyük önem sahibi, Kütahya´nın Dumlupınar topraklarında yapımı tamamlanan “Dumlupınar Sosyal Tesisleri ve Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi” coşkuyla açıldı.
Tarih: 29.10.2018 16:45:43

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar´ın ve Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan´ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu Gazeteci Uğur Dündar,  çok sayıda milletvekili ve vatandaş katıldı.

“Ne kadar teşekkür etsem azdır”

Tören bando ekibinin gösterisiyle başladı. Ellerinde bayraklarla bando ekibinin çaldığı marşlara eşlik eden  vatandaşlar, alanı tıklım tıklım doldurdu.

Vatandaşlara “Hepimiz bu güzel ülkede huzur içinde yaşamak istiyoruz” diyerek seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gazilerimiz var, şehitlerimiz var. Bizler huzur içinde yaşayalım diye onlar canlarını verdi. Dolayısıyla şehitler hepimizin gururu ve onurudur. Bu topraklara sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur. Bu ülkede şehitlerin hakkını koruyacaksak, bu ülkeyi koruyanlara sahip çıkmalıyız. Milli duruşu, Anadolu duruşunu sergilemeliyiz. Bu topraklar şehitlerin kanlarıyla sulanmış topraklar. Milli mücadelenin hangi koşullarda verildiğini görmek zorundayız. Bu işin sağı solu yoktur. Bu bir vatanseverlik olayıdır. Ülkesini bayrağını sevenleri yeniden bir milli mücadele için göreve davet ediyorum. Üniversiteleri bilgi üreten, fabrikaları üreten, sanatçıları üreten, gazetecileri içerde olmayan bir Türkiye´yi yeniden inşa etmek durumundayız. O zaman şehitlerimize olan görevimizi yerine getirmiş oluruz. Bu güzel tesisi yapan belediye başkanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Dumlpınar´ı daha da geliştireceğiz, daha da güzelleştireceğiz. Dumlupınar´ı unutturmayacağız” dedi.

Dumlupınar Belediye Başkanı Niyazi Tezcan, açılışı yapılan tesiste şehitliği ve ilçeyi ziyarete gelenleri ağırlayacaklarını söyledi. Tezcan, “Bu tesis için Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar´a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Şehitliğimizi ve ilçemizi ziyarete gelen konuklarımızı burada ağırlamaktan gurur duyacağız. Ne kadar teşekkür etsem azdır” dedi.

“Dumlupınar´a sel olup geldik”

Yenimahalle´den Dumlupınar´a gurur içinde geldiklerini vurgulayan Fethi Yaşar da, “Bugün, Başkent Ankara´dan, 10 yıldır belediye başkanlığını yapmaktan gurur duyduğum Yenimahalle´den,  İstiklal Harbi´nin en sıcak ve kanlı savaşlarının yapıldığı memleketim Afyon´dan, Kütahya´dan, buraya Dumlupınar´a sel olup geldik. İstiklal Harbi´nin son noktası, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, şehit kanlarıyla sulanmış ancak kaderine terk edilmiş, unutulmuş bu topraklara hakkını teslim etmeye geldik. Dumlupınar´a yaptığımız ve adını Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi koyduğumuz bu tesisi hizmete açmak ve Cumhuriyet Bayramımızın 95´inci yıldönümünde burada olmak  benim için ayrı bir gurur ve onur oldu” diye konuştu.

“Dumlupınar o kefensiz yatanların toprakları”

Sözlerine İstiklal Marşı´nın dizleriyle devam eden Başkan Yaşar, “Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Misafirhanesi Yenimahalle´de yaşayan tüm hemşerilerimizin Dumlupınar vesilesiyle ebedi liderimiz Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitlerimize armağanıdır. Dumlupınar o kefensiz yatanların toprakları. Kuş uğramaz kervan geçmez olmuş bu topraklar. Bugün bu ayıbı temizlemek için bir adım attık. Ülkelerin kahramanlık destanları vardır. Bizler de bu şiir ve destanlarla büyüdük. Ancak Dumlupınar´a geldiğimizde bu şiir ve destanların sadece ezberde kaldığını gördük. Hâlbuki ki İstiklal marşımızda ne diyordu ‘Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altında binlerce kefensiz yatanı´” dedi.

 Uğur Dündar da “Dumlupınar´ın bu tesis ile makus kaderi değişti. Şuanda her tarafı şehit kanıyla sulanmış bu avuç içi kadar küçük yerde olmamızı sağlayan herkese minnettarım. Dumlupınar için yapacaklarımız Bitti mi? Hayır. Daha Dumlupınar´a yapılacak çok şey var” diye ifade etti.

Konuşmaların ardından Tezcan Kılıçdaroğlu´na çini hediye etti. Başkan Yaşar ise Tezcan´a tesisin temsili anahtarını teslim etti. Yaşar´a teşekkürlerini sunan Tezcan, Yaşar´a hemşehrilik beratını takdim etti. Ardından tesisin açılış kurdelesini kesen heyet, şehitliğe giderek dua etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yenimahalle Dumlupınar büyük jest
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Alzheimer ve Yaşlı Yaşam Merkezi projesi hayata geçiyor
Alzheimer ve Yaşlı Yaşam Merkezi projesi hayata geçiyor
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yeni dönem projeleri arasında yer alan Alzheimer ve Yaşlı Yaşam Merkezi için kolları sıvadı.
İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
Yenimahalle Belediye Meclisi 2019-2024 döneminin ilk toplantısı Belediye Başkanı Fethi Yaşar yönetiminde gerçekleştirildi.
Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm olun
Vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm olun
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 3´üncü dönem mesaisine hızlı başladı. Yaşar, yeni dönem seçilen yeni meclis üyeleriyle bir araya geldi.
Seçimler Bitti, Şimdi Hizmet Zamanı
Seçimler Bitti, Şimdi Hizmet Zamanı
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, seçimlerden sonra ilk ziyaretini Yakacık´a yaptı.
Cumhuriyet Akademisi Yenimahalle´ye Değer Katacak
Cumhuriyet Akademisi Yenimahalle´ye Değer Katacak
Yenimahalle Belediyesi, Cumhuriyetin İlçesi Yenimahalle´de gençlerin ve çocukların çağın gereklerine uygun olarak eğitim alması, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve özel okullarda bulunan fakat devlet okullarında bulunmayan müfredatların hayata geçirilmesi için Cumhuriyet Akademisini ilçeye kazandırıyor.
Yaşar: “Herkesi kucaklamaya devam edeceğim”
Yaşar: “Herkesi kucaklamaya devam edeceğim”
31 Mart´ta gerçekleşen Mahalli İdareler Genel Seçimleri´nde sandıktan 3´üncü kez zaferle çıkan ve yeniden Yenimahalle Belediye Başkanı seçilen Fethi Yaşar, Şevket Evliyagil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nin konferans salonunda düzenlenen törenle mazbatasını aldı.
Yeniden baharı getirdik
Yeniden baharı getirdik
31 Mart yerel seçim sonuçlarına göre %58,35´lik oy oranıyla üçüncü kez Yenimahalle Belediye Başkanı seçilen Fethi Yaşar belediye binası önünde gerçekleştirdiği mitingde Yenimahallelilerle buluştu.
YAŞAR, “EMEKLİNİN, ÇALIŞANIN EKMEĞİ YATIRIMLA BÜYÜR”
YAŞAR, “EMEKLİNİN, ÇALIŞANIN EKMEĞİ YATIRIMLA BÜYÜR”
Yenimahalle Belediyesi Başkanı Fethi Yaşar, Türkiye Emekliler Derneği´ni (TÜED) ziyaret etti.
Yenimahalle´den Ankaragücü´ne altyapı tesisi
Yenimahalle´den Ankaragücü´ne altyapı tesisi
Yenimahalle Belediyesi´nden Ankaragücü´ne altyapı tesisi müjdesi geldi. Başkan Fethi Yaşar, Ankaragücü için Batıkent´te altyapı tesisi inşa edeceklerini ve merhum taraftarlar Mert Turgut Çakır ile Eren Açıkgöz´ün ismini vereceklerini söyledi.
AKŞENER, YAVAŞ VE YAŞAR YENİMAHALLE MİTİNGİ´NDE BULUŞTU
AKŞENER, YAVAŞ VE YAŞAR YENİMAHALLE MİTİNGİ´NDE BULUŞTU
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçim çalışmaları kapsamında “Büyük Yenimahalle Mitingi”nde vatandaşlara hitap etti. Akşener´in mitinginde Mansur Yavaş ve Fethi Yaşar da konuştu.
AKŞENER, “FETHİ YAŞAR, KÖTÜ GÜN DOSTUDUR”
AKŞENER, “FETHİ YAŞAR, KÖTÜ GÜN DOSTUDUR”
Yenimahalle´de, Büyük Yenimahalle Mitingi yapıldı. İyi Parti tarafından düzenlenen mitinge Millet İttifakı Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldı.
ÖNCELİĞİMİZ İŞSİZLİK VE İSTİHDAM
ÖNCELİĞİMİZ İŞSİZLİK VE İSTİHDAM
Haymanalı ve Balalılarla bir araya gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Türkiye ekonomik bir krizin içerisindedir. İşsizlik ve istihdam sorunu gün geçtikçe önlenemez boyuta ulaşmaktadır” dedi.
YAŞAR; “GÜMÜŞHANELİLER CUMHURİYETİN DEĞERLERİNE BAĞLIDIR”
YAŞAR; “GÜMÜŞHANELİLER CUMHURİYETİN DEĞERLERİNE BAĞLIDIR”
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Demetevler bölgesinde bulunan Gümüşhane-Şiran Kavaklıdere ve Çevre Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği binasında düzenlenen toplantıda, vatandaşlarla buluştu.
YAŞAR, İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU
YAŞAR, İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU
Sık sık esnaf ve sanayicilerle bir araya gelen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Yenimahalle´de adına düzenlenen iki ayrı organizasyonla iş insanlarıyla buluştu.
ANKARA´NIN İKİNCİ ARENASI ÜNLÜ SANATÇI HALUK LEVENT´İN KONSERİYLE AÇILDI
ANKARA´NIN İKİNCİ ARENASI ÜNLÜ SANATÇI HALUK LEVENT´İN KONSERİYLE AÇILDI
Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi açıldı. Açılış töreninde konuşan Fethi yaşar; “31 Mart akşamı yeni bir yola çıkacağız. Bu yolun sonu mutluluk, bu yolun sonu Yenimahalle sevdası, bu yolun sonu hizmet” dedi.
YENİMAHALLE´DEN ÇİFTE AÇILIŞ
YENİMAHALLE´DEN ÇİFTE AÇILIŞ
Başkent´in ilk engelli kreşi "NEFES" ile Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi Yenimahalle´de açıldı
SELÇUK BALCI YENİMAHALLE´Yİ SALLADI
SELÇUK BALCI YENİMAHALLE´Yİ SALLADI
“Büyük Karadeniz Buluşması” Yenimahalle´de gerçekleşti. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar´ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Karadenizli ünlü bilim insanı Prof. Dr. Mehmet Haberal da katıldı. Gecede Karadeniz Müziği´nin sevilen ismi Selçuk Balcı sahne alarak, birbirinden güzel Karadeniz Türkülerini seslendirdi.
YAŞAR, “İHTİYACIMIZ OLAN DAHA ÇOK ÜRETİM”
YAŞAR, “İHTİYACIMIZ OLAN DAHA ÇOK ÜRETİM”
Yenimahalle´de sanayi masaya yatırıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İvedik OSB´de sanayiciler ve iş insanlarıyla bir araya geldi.
7´nci Kültür Merkezi Kaletepe´ye
7´nci Kültür Merkezi Kaletepe´ye
Yenimahalle Belediyesi tarafından vatandaşın kültür ve sanat faaliyetlerine ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla her mahallede yapılması planlanan kültür merkezlerinden yedincisi Kaletepe Mahallesi´nde açıldı.
Yaşar, “Sizlerin çalışma şartlarını kolaylaştırmak görevimiz
Yaşar, “Sizlerin çalışma şartlarını kolaylaştırmak görevimiz
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Şentepe´de bulunan Sondurak Dolmuş Durakları´nı ziyaret etti. Dolmuşçularla sohbet eden Yaşar, onlarla görüş alışverişinde bulundu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Ankara için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:17 08:01 13:01 15:25 17:43 19:15
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kimse geçmişini geri satın alabilecek kadar zengin değildir!

Oscar Wilde
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
deneme deneme

deneme 4
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ