İçişleri Bakanlığı'ndan 4 günlük sokağa çıkma yasağına ilişkin yeni genelge

MANSUR YAVAŞ’IN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

AKP İktidarının Boyası Pandemi Sürecinde Dökülmüştür.!

Uysal“Milli bir afet gününde bile partizanlık yapılıyor”

Hükümet, Günü Kurtarma Projesi Üretiyor!

17 farklı ülkeden "Evde Kal Evde Öğren" projesi

TARIMDA YERLİ ÜRETİMİN ÖNEMİ BİR KEZ DAHA GÖRÜLMÜŞTÜR

Ercüment Ovalı paylaştı! İşte virüsü parçalayan aşının görüntüsü

Koranavirüs Siyaseti de Vurdu!

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

“İÇ PİYASA ACİLEN CANLANDIRILMALI”

Akşener: “Bilim Kurulu, ne önerdiklerini milletle paylaşmak mecburiyetinde”

Akşener’den İdlib mesajı: Gereğini yapın

Akıllı; HEDEFİMİZ İKTİDAR

Saadet Partisinden 300 günlük değerlendirme

Yeşil; “2020 Yılı İcralarla geldi”

İYİ PARTİ’DEN KANAL İSTANBUL VE ARDINDAKİ GERÇEKLER PANELİ

  • Salı 20 ° / 6 ° Parçalı bulutlu
  • Çarşamba 23 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 21 ° / 8 ° Parçalı bulutlu

Ankara

26.05.2020

  • İMSAK 03:29
  • GÜNEŞ 05:18
  • ÖĞLE 12:51
  • İKİNDİ 16:46
  • AKŞAM 20:13
  • YATSI 21:54

YENİMAHALLELİLERDEN FETHİ YAŞAR´A DESTEK

Yenimahalle esnafından Samet Albayrak ve Yenimahalle esnafları Fethi Yaşar´a yaptığı hizmetlere teşekkür ve destek için kahvaltıda bir araya geldiler.

Samet Albayrak yaptığı konuşmaya “Yenimahalle´mizin Birleştirici Gücü” hitabıyla başlayarak, ilçeyi Başkentin gözdesi yapan Fethi Bey´e, katılımlarından ötürü Başkan Vekili ve yardımcılarına, İlçe Başkanına, Belediye Meclis Üyelerine, Muhtarlara, Birim Müdürlerine ve misafirlere teşekkürlerini iletti. Bundan 10 yıl önce Yenimahalle´yi marka ilçe yapmak ülküsüyle yola çıkan Yenimahalle´nin mimarı, vatan-millet sevdalısı Fethi Yaşar ve ekibini ağırlamaktan onur duyduklarını, bundan sonra da hep yanlarında olarak desteklemeye devam edeceklerini söyledi. 1 Nisan sabahı öncelikle güzel ülkemizde ve Cumhuriyet´in ilçesi Yenimahalle´de baharın gelmesini can-ı gönülden istediklerini belirtti.

Ardından söz alan Fethi Yaşar; “Bu güzel buluşmayı sağlayan Samet kardeşime şükranlarımı sunuyorum.” diyerek katılımcı tüm misafirlere teşekkürlerini iletti. Yerel seçim süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yaşar; savaşa değil, seçime gidildiğini, muhtarımızı, meclis üyemizi, belediye başkanımızı seçeceğimizi ancak ülkenin içinde bulunduğu konumu vatansever bir yurttaş olarak içine sindiremediğini söyledi. Kazananın da kaybedenin de Türkiye Cumhuriyeti´nin vatandaşı olacağını belirten Yaşar, ülkemize kardeşlik, birlik ve beraberliğin lazım olduğunu, belediye başkanlığının siyaset, ayrıştırma yeri değil hizmet makamı olduğunun bilincinde davranmak gerektiğinin önemini vurguladı.

Yaşar; Yenimahalle´nin 1948´de başlayan ve 1952´de kurulan bir ilçe olduğunu, kendisinden önceki 5 yıllık süreç ile dönemini kıyasladığında yapılan işlerin, yatırımların ve güzelliklerin sevgi, birlik ve eşit hizmet anlayışıyla ve tek kuruş boşa harcanmadığı için başarıyla gerçekleştirildiğini belirtti. Yenimahalle Belediyesi´nin alınması çok zor olan ISO 9000 belgesini devletten aldığını, Uluslararası Bayrağı teslim alarak dalgalandırdıklarını, bu bayrakların doğru hizmetin, standartları yakalamanın, doğru insanları kucaklamanın bayrakları olduğunu söyledi.

“Biz Anadolu Erenlerinin sözleriyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi, onun değerlerini, eşit yurttaşlığı, kadın-erkek eşitliğini yaşayarak bugünlere geldik. Demokrasi olmasaydı, Cumhuriyetin ilkeleri bu kadar güçlü olmasaydı ne ben bu kürsüdeydim ne de Cumhurbaşkanımız o kürsüdeydi. Onun için hepimiz birbirimizi seveceğiz. Demokrasinin görevi insanları kin ve nefrete değil barış ve sevgiye kavuşturmaktır.” diyerek, 10 yıldır Yenimahalle´de bu anlayışla eşit hizmet götürerek, herkesi kucaklayan bir belediye başkanı olmanın huzurunu yaşadığını ve 1 Nisandan itibaren de aynı anlayışla hizmete devam edeceğini belirtti.