Hukuk ve adaletin olmadığı yerde ilk kaybolan değer iş ahlakıdır

BAŞKAN YAVAŞ İLÇE ZİYARETLERİNDE…

İABB’ye 21 yeni belediye katıldı

KONCUK GİK ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ.

HALK EKMEK, GIDA ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK...

İnşaat Müteahhitleri Baki Çelen İle Devam Dedi

Ankara’nın Başkent oluşu Yenimahalle’de kutlandı

ANTİBİYOTİK DİRENCİ KANSERDEN FAZLA ÖLÜME YOL AÇACAK!

DÜNYANIN EN SAĞLIKLI ÜLKELERİNDE; TÜRKİYE 51.SIRADA

İKİ HASTANE DAHA TAŞINIYOR

Şehit Ömer Gülünay´ın adı sağlık merkezine verildi

Her 4 AIDS´liden 3´ünün haberi yok

ÇIRAY: “ÇOCUK SAĞLIĞINDA TASARRUF OLMAZ

Yenimahalle´de “Bağımlılıkla Mücadele” semineri

AĞIRALİOĞLU; PEMBE TABLOLARA İTİBAR ETMİYORUZ.

Akşener: Artık milletin iradesine saygı duymayı öğren

AK Parti'de teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilecek

Karamollaoğlu: AKP miadını doldurdu

UÇAN KUŞA VERGİ VAR KAMUYA TASARRUF TEDBİRİ YOK

AKP'li milletvekili istifa etti

Karamollaoğlu Bu yapılırsa gün yüzü göremeyiz

  • Cuma 12 ° / 5 ° Parçalı bulutlu
  • Cumartesi 11 ° / 2 ° Güneşli
  • Pazar 10 ° / 0 ° Güneşli

Ankara

15.11.2019

  • İMSAK 05:59
  • GÜNEŞ 07:26
  • ÖĞLE 12:38
  • İKİNDİ 15:16
  • AKŞAM 17:40
  • YATSI 19:02

Yenimahalle´ye 11 Kültür ve Sanat Merkezi Geliyor

Yenimahalle Belediyesi, Cumhuriyetin İlçesi Yenimahalle´de hayata geçirmiş olduğu kültür ve sanat merkezlerine 3 yeni merkez daha eklemek için kolları sıvadı.

Yeni dönem projeleriyle Yenimahalle´de yaşayanların yaşamını kolaylaştırmayı hedef alan Yenimahalle Belediyesi Susuz, Karacakaya ve Memlik mahallelerinde yeni kültür merkezlerini hayata geçirmeyi planlıyor. Mahalle sakinlerinin bir arada vakit geçireceği atölyeler, YENİMEK kursları ve ortak yaşam alanlarının bulunacağı tesislerde gençler de unutulmadı. Yapılması planlanan merkezler bünyesinde eğitim öğrenim çağındaki gençler için derslik ve kütüphane de barındırıyor.

Yenimahalle Belediyesi bugüne kadar33 bin metrekare alana yapılanNazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi´nin yanı sıra Batıkent, Ata, Serhat, Kaletepe, Yakacık Kültür Merkezleri ve Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Uygun Gençlik Merkezi olmak üzere toplam 7 kültür ve sanat merkezini hayata geçirdi. Yapımı tamamlanan ve yakın zamanda hizmete açılmasıplanlanan Turgut Özal Kültür Merkezi´nden sonra Susuz, Karacakaya ve Memlik mahallelerine yapılacak kültür merkezleriyle bu sayı 11´e çıkacak.

Geleneksel ve modern mimari bir arada

Yenimahalle Belediyesi geleneksel Ankara evlerinin modern mimari çizgiler ile yorumlanmasıyla tasarlanan Susuz, Karacakaya ve Memlik kültür merkezlerinin bölge halkının taziye, düğün ve diğer sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir mekânolarak hizmet vermesi hedefleniyor.

Susuz Mahallesi´nde yapılması planlanan 1100 m2 arsa alanına sahip kültür merkezi, bodrum kat dâhil 4 kattan oluşuyor. Yaklaşık 1900m2 kapalı inşaat alanına sahip olacak yapının, bodrum katında taziye salonu, salona ait mutfak ve bay, bayan mescit bulunuyor. Zemin katta, ikinci bahar kültür ve dayanışma merkezi yer alacak olan projenin 1´inci ve 2´inci katlarında ise, kütüphane, çok amaçlı salon ve salon hazırlık odaları, mutfak bulunuyor. 6 adet atölye salonunda geçekleştirilecek atölye faaliyetleri ile mahalle sakinlerine keyifli vakit geçirecekleri bir alan oluşturmak hedefleniyor.Karacakaya ve Memlik mahallerinde daha geniş açık alan ve terasa sahip olacak merkezlerin, açık hava organizasyonlarına da ev sahipliği yapması hedefleniyor.