Fahrettin Yokuş


YÖNETİLEMEYEN TÜRKİYE ,OLANLAR ŞAKA GİBİ ..!

YÖNETİLEMEYEN TÜRKİYE ,OLANLAR ŞAKA GİBİ ..!


Garabet bir yönetim anlayışı almış başını gidiyor . Ülkeyi yönetmekle görevli olanların basiretsizliği , yetersizliği ve acemili öyle sırıtıyor ki : biz utanıyoruz Türk insanı olarak . Bunlarda ne feraset var ve liyakat ve ne de ciddiyet ..!

Demek ki bunlara layıkız ki Çekiyoruz . Çoğunluğun desteği var ki : biz üzülüyoruz .
Dün iki saat ara ile Önce Sağlık bakanı , daha sonrada Cumhurbaşkanı KoronaVirüs ile ilgili açıklamalarda bulundular . Sağlık bakanı Basın toplantısı yaptı , C.başkanı ise “Halka seslendi” ..

Virüs bulaşan vaka sayından , iyileşen hasta sayısına kadar bazı sayılar söylediler . Bakan bey ile Cumhurbaşkanının söylediği rakamlar arasında öyle bir fark vardı ki ; Şaşırmamak elde değil .
Bir birinden o kadar farklı ve uçuk rakamlar ki :Vatandaş olarak hangisine inanacağımızı şaşırdık doğrusu ..!

Sağlık bakanı “ 2433 vakaya ulaşıldı ,26 kişi tedavi gördü taburcu oldu “
Cumhurbaşkanı “ 8554 vakaya ulaşıldı ,797 kişi tedavi gördü taburcu oldu”

KENDİ KARARLARINA UYMAYAN C. BAŞKANI VE BAKANLAR .
Aşağıda bir resim paylaştım lütfen dikkatli bakınız : Bu Resim Öncesi ve sonrası Canlı olarak Tv’lerden verildi .
Cumhurbaşkanı tele konferansla görüştüğü bakanlarına “oturma mesafeleriniz yakın, en az aranızda 1.5 m olmalı “ diye uyarıyor . Ancak Resme iyi bakarsanız Baş danışmanı İbrahim Kalınla yanında oturan şahıs arasında 1.5 metre mesafe yok ..! Gerçekten anlamak mümkün değil Cumhurbaşkanı masasında oturanların mesafesinden bir haber karşı tarafı uyarıyor .. bu durumun bir diğer yönü ise “ Uyarılara Bakanların ve Cumhurbaşkanın uymadığı bir Türkiyede vatandaşa ne hakla uyun diyeceğiz ve uymayana ceza vereceğiz . Vallahi ŞAKA GİBİ ..,

BAKANLARA EL YIKAMA DERSİ VEREN C.BAŞKANI ..
Dahası da var C. Başkanı Bakan beylerden birine “ ellerini yanlış yıkıyorsun . Şöyle yıkayacaksın “ diye gösteriyor . Yeni denenen bor madeni ile üretilmiş bir dezenfekte temizlik malzemesi ile ilgili olarak .

Bir çok tv’de yayınlanan bu görüntüler gerçekten Türkiye için bir utanç vesilesidir . Bu görüntüleri dünya seyrediyor . Ayıp arkadaş ayıp dünyaya rezil oluyoruz . Ama kimin umurunda .!
Devlet edebi ve adabından bi haber yöneticilerler bu tür rezillikleri daha çok göreceğiz anlaşılan .
Sözümüzün başında dediğimiz gibi liyakatsiz , beceriksiz ve ufuksuz söz de devlet yöneticilerinin yönettiği daha doğrusu yönetemediği bir ülke de yaşıyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin .! • Salı 9 ° / 2 ° Bulutlu
 • Çarşamba 8 ° / 2 ° Fırtına
 • Perşembe 1 ° / -3 ° Kar yağışı
 • BIST 100

  1.534%-0,38
 • DOLAR

  7,3922% -0,17
 • EURO

  8,9727% -0,30
 • GRAM ALTIN

  442,09% 0,07
 • Ç. ALTIN

  729,4485% 0,07